Blockchain jako technologia

 Słowo Blockchain bierze swoją nazwę od słowa block oraz chain, które w wolnym tłumaczeniu znaczą nic innego jak łańcuch bloków. W pierwotnej wersji algorytm nazywał się po prostu blokiem albo łańcuchem.

Dopiero w 2016 roku zostało spopularyzowane i połączone w jedno wyrażenie — „łańcuch bloków”. Koncepcję łatwo zobrazować sobie za pomocą łańcucha z ogniwami. Tak też bardzo często technologia Blockchain jest przedstawiana na materiałach graficznych. Łańcuch jest dobrym obrazem, jednak nie do końca odpowiada funkcjonowaniu łańcucha bloków.

  1. Blockchain koncepcyjnie, to system wymiany wartości typu peer-to-peer bez zaufanej trzeciej strony pomiędzy uczestnikami transakcji.
  2. W sieci Blockchain tworzona jest wspólna, zdecentralizowana i otwarta księga transakcji zapisywana i odczytywana w protokole internetowym. Ta księga, może być traktowana jak baza danych.
  3. Jest ona replikowana na wielu komputerach uczestniczących w operacjach wymiany danych w sieci danego Blockchain.
  4. Jeśli Blockchain obsługuje transakcje to, ta baza danych pełni rolę księgi wejścia i wyjścia operacji transakcyjnych.
  5. Jest to bazą tylko do dołączania rekordów (append-only) i nie można jej zmienić (alter) ani modyfikować danych (change, update) już zapisanych.
  6. Oznacza to, że każdy wpis jest wpisem stałym. Każdy nowy wpis w bazie zostaje odzwierciedlony we wszystkich kopiach tej bazy danych (księgach, replikach) hostowanych na różnych komputerach = węzłach sieci Blockchain.
  7. Zasady budowy, pomysł i reguły obsługi danej księgi na sieci Blockchain tworzą unikalność danej sieci blockchain a więc powodują przyjmowanie przez nią konkretnej nazwy jak Bitcoin, Ethereum, Monero, Z-Cash, Solana itp.
  8. W sieci Blockchain nie ma potrzeby, aby tworzyć zaufane strony trzecie, w celu pośrednictwa i weryfikacji, zabezpieczania i rozliczania transakcji. Przyjmuje się, że uczestnicy transakcji są wolni w swoich decyzjach a reguły gry określają zasady danej sieci. Rezultaty transakcji, zyski i straty są zatem nieodwracalne i trwałe.
  9. Blockchain jest kolejną warstwą (aplikacją internetową) na szczycie Internetu i może współistnieć z innymi technologiami internetowymi.
  10. Dokładnie tak, jak zaprojektowano protokół TCP/IP, aby uzyskać otwarty system, Blockchain to technologia zaprojektowana, aby umożliwić prawdziwą decentralizację działań w Internecie. Aby to zrobić, twórcy Bitcoin a także wszyscy pozostali twórcy sieci blockchain udostępnili cod aplikacji jako open source, aby mógł być jasny dla każdego i zainspirować wiele innych, zdecentralizowanych aplikacji.

BTC vs ETC, czy już jest czas aby kupować ?

luty 2022
26 lutego 2023

Zmiany ceny krypotowalut 12m.

12m

Fastest Growing Cryptocurrency 2023

„Najszybciej rosnąca kryptowaluta” (Fastest growing cryptocurrency) [lub crypto] jest wpisywana w Google ponad tysiąc razy w miesiącu. Pytanie jest zrozumiałe, ponieważ inwestycja w rosnący walor we właściwym czasie znacznie przewyższa samo trzymanie Bitcoina.

Pokazuje to również brak cierpliwości początkujących graczy i chęć szybkiego wzbogacenia się, w nadziei, że kolejna kryptowaluta eksploduje i „poleci na księżyc”.

Prawda jest jednak taka, że inwestorzy detaliczni kupują zwykle na szczycie hossy – co oznacza, że kiedy już uzyskają jasną odpowiedź na pytanie „jaka jest najszybciej rozwijająca się kryptowaluta”, to już jest koniec byczego cyklu tej monety.

Przykładem może być Dogecoin w maju 2021 r., kiedy Elon Musk wszedł na SNL, Shiba Inu w październiku i tak dalej.

https://www.business2community.com/cryptocurrency/fastest-growing-cryptocurrency

Wartość i kurs kryptowalut, ryzyko

 Według informacji opublikowanych przez Bloomberg, Christine Lagarde, od 2019 roku piastująca funkcję prezesa Europejskiego Banku Centralnego uważa, że kryptowaluty nie mają żadnej wartości i należy mocno je uregulować. Co więcej, Lagarde dodaje, że ludzie powinni trzymać się do kryptowalut z daleka oraz zaznacza, że jej zdaniem cyfrowe euro będzie znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Pierwsza 7-tygodniowa bessa BTC w historii

Smutek i przygnębienie oraz ogólne poczucie niepokoju przenikają rynek przed Światowym Forum Ekonomicznym. Bitcoin (BTC) rozpoczyna nowy tydzień poniżej 30 000 USD, gdy bitwa o uratowanie rynku przed nowymi spadkami toczy się dalej. Po osiągnięciu najwyższego poziomu od czasu katastrofy Terra (LUNA) w zeszłym tygodniu, największa kryptowaluta nadal nie może odzyskać 30 000 USD jako wsparcia.

Prawdopodobieństwo poważnych wstrząsów ze strony graczy makro, zwłaszcza Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, elektryzuje świat w tym tygodniu przed Światowym Forum Ekonomicznym. Jednocześnie utrzymuje się wewnętrzna presja na rynku kryptowalut, ponieważ konsekwencje upadku LUNA rozlały się na szeroki rynek.

Zdecentralizowane aplikacje do przesyłania wiadomości – Telegram

Scentralizowane platformy komunikacyjne okazują wiele słabych stron zastosowania co wpłynie na ich użyteczność w niedalekiej przyszłości.

Rosyjski rząd rozprawił się z zagranicznymi platformami mediów społecznościowych, takimi jak Instagram, Facebook i Twitter, nazywając je ekstremistycznymi i zakazując im prowadzenia działalności na terenie kraju.

Dla protestujących, aktywistów i miejscowej ludności cywilnej te działania spowodowały znaczną przeszkodę w komunikacji ze światem zewnętrznym. Co więcej, wskazano zaskoczenie faktem, jak łatwym celem są te aplikacje dla władz państwowych. Ponieważ obywatele nie mają dostępu do wskazanych platform, nie mają innego wyboru, jak uciec na następne najlepsze, wciąż aktywne platformy. Jednak nie tylko rosyjscy aktywiści zmuszeni zostali do wybrania różnorakich alternatyw.

Rozważmy na przykład Telegram, usługę przesyłania wiadomości błyskawicznych w chmurze, która szybko stała się miejscem udostępniania materiałów wojennych i innych treści, które mogłyby zostać zablokowane na platformach takich jak Instagram czy Twitter. Nie wspominając już o tym, że nawet te platformy, które są obecnie dostępne dla obywateli, nie mają gwarancji, że będą wolne od zakazów władz. W takim przypadku użytkownicy nie będą mieli innego wyjścia, jak zwrócić się do „domowych” alternatyw opracowanych lokalnie.

Bitcoin – pizza day

Promocja – 8 zł zniżki na zamówienie w Pizza Na Wypasie

Razem z FlyingAtom oraz Pizza Na Wypasie przygotowaliśmy też promocję, z której mogą skorzystać wszyscy. W dniach 22 – 31 maja dokonując zakupu przez stronę pizzanawypasie.eu i wykorzystując kod BITCOIN, otrzymacie 8 zł zniżki na Wasze zamówienie.

Smacznego!

Koniec

Similar Posts